ETKİNLİK

Ocakta İstanbul’da

Ülke olarak geçirdiğimiz bu kötü günlerde, her ne kadar canımız evimizden çıkmak istemese de. Hayatımıza bir şekilde devam ediyoruz, devam etmek zorundayız. Yaşanan bu kötü olayların bizi millet olarak daha kötü bir duruma getirmemesi için etkinliklerin devam etmesi gerektiğini, bizlerin de onların devam etmesi için elimizden geldiği kadar desteklememiz ve katılmamız gerektiğini düşünüyorum. Zihnimizi, ruhumuzu biraz da olsa başka bir şeye yöneltmek, günün belli bir saatinde tamamen hayatlarımızdan uzaklaşıp başka bir dünyaya gitmek için bu ay aşağıdaki etkinliklere katılmayı planlıyorum, belki sizler de gitmek istersiniz..

 

DAVID BOWIE IS (8 OCAK)

David Bowie sevenler için harika bir gün düzenleniyor. 8 Ocakta tüm güne yayılan etkinlikler Zorlu PSM’de olacak.

Bowie’nin 70. yılına özel çeşitli şöyleşiler yapılacak ve ‘Müze tarihinin en hızlı satan sergisi’ ünvanını taşıyan ‘David Bowie Is’ sergisine ait çekilen belgesel ‘David Bowie Is Happening Now’ gösterimi de yapılacak.

Ayrıca bu güne özel Ezra&Tuba, Aslı Filinta, Tuba Ergin, Maid In Love, Jacquette By Elvan, Mavi Kazado, Catto&Catto’nun, Ayliz Abbas, Flaneurbabel’in David Bowie ilhamlı tasarımları da hem sergilenecek hem de satışa sunulacak.

Etkinliğe ait biletlere; http://www.biletix.com/etkinlik/U5G25/TURKIYE/tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Belgesele ait trailer ise merak edenler için aşağıda;

39 BASAMAK (4-18-19 OCAK)

Aslında uzun zamandır sergilenen ama benim bir türlü gitmeye fırsat bulamadığım bir oyun 39 Basamak.Sergilendiği ülkelerde yoğun ilgi gören oyun, West End’de 9 yıl boyunca sergilenerek en uzun süre sergilenen oyun olmuştur.

39 Basamak ilk olarak romandan filme uyarlanıyor, daha sonra ise tiyatro oyunu haline geliyor. Konunun başarılı olmadığı; ancak oyunculukların ve dekorun çok başarılı olduğu ve oyunun dinamik yapısından dolayı benim de merak ettiğim bu ay izlemeyi planladığım oyun Zorlu PSM’de 3 gün gösterimde.

 

10366201-437570093034534-5326650094766070362-n-50-168.png

 

Biletler için; http://www.zorlupsm.com/tr/etkinlik/sahne-sanatlari/tiyatro/39-basamak-2-2

ROYAL OPERA HOUSE GÖSTERİMİ; THE NUTCRACKER (10 Ocak)

İlk olarak 1892 yılında St. Petersburg’da sergilenen bale gösterisi sergilendiği ilk günden bu yana yoğun ilgi görüyor. Royal Opera House gösterimi ile bizlerle buluşacak.

Biletler için; http://www.biletix.com/etkinlik/UKTNT/ISTANBUL/tr

ROGER BALLEN: RETROSPEKTİF (28 Aralık- 4 Haziran)

Roger Ballen ‘Ballenesk’ adını verdiği kendi uslubuyla bir biri ile belki de alakasız nesneleri, mekanları, insanları bir araya getiren bir fotoğrafçı. Merak uyandıran tanıtımlarıyla bir an önce gitmek istediğin sergi İstanbul Modern’de Demet Yıldız küratörlüğünde devam ediyor ve sanatçının Dorps: Güney Afrika’nın Küçük Kasabaları, Platteland: Güney Afrika Kırsalından İmgeler, Yabanülke, Gölge Oda, Misafirhane, Kuş Sığınağı ve Hayaletler Tiyatrosu serilerinden bir seçkiye ve “Ballenesk Oda” adlı yerleştirmesine yer veriyor.

Fotoğrafçının resmi internet sitesi; http://www.rogerballen.com/

Tanıtım filmleri ise aşağıda;

JACKIE (20 OCAK)

Başkan John F. Kennedy’nin suikaste kurban gitmesinden sonra eşi  Jacqueline Kennedy’nin yaşadıklarına odaklanan film 20 Ocakta vizyona giriyor. Natalie Portman’ın Jacqueline Kennedy’i canlandırdığı filme ait fragman;

 

 

Okuduğunuz için teşekkür ederim, umarım barış içinde bir 2017 geçiririz.

Sevgiler,

 

 

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s